مسجد کنگره دار yivli minareli

تور آنتالیا مسجد کنگره دارد yivli minareli

مسجد کنگره دار yivli minareli آنتالیا توسط یک پادشاه سلجوقی به نام سلطان علاءالدین کی قباد در مرکز این شهر در قرن سیزدهم ساخته شد و به دلیل قدمت طولانی و زیبایی منحصر به فردی که دارد به یک سنبل در شهر توریستی آنتالیا تبدیل شده است. اما آنچه که توجه گردشگران عزیز تور آنتالیا را به سوی خود جلب می کند مناره های بی نظیر این مسجد است.  مسجد yivli minareli در واقع مدرسه ای به نام کاراتای بوده که در آن علوم دینی تدریس می شد. شهرت این مسجد کنگره دار در معماری و طراحی خاص آن و همچنین حکاکی های فوق العاده زیبا بر روی سنگ های آن می باشد. کاشی های مناره دار و شکسته ای که برای ساخت این مسجد استفاده شده است زیبایی آن را دوچندان کرده است. این مسجد از زیباترین مساجد شهر آنتالیا است و قطعا تماشای آن برای گردشگران تور آنتالیا خالی از لطف نخواهد بود.

تور آنتالیا مسجد کنگره دارد yivli minareli

آبشار دودن آنتالیا

تور آنتالیا آبشار دودن

آبشار دودن آنتالیا یکی از زیباترین جاذبه های این شهر است. این آبشار در 28 کیلومتری جاده قدیم شهر توریستی آنتالیا قرار گرفته است. آبشار دودن از دو چشمه جوشان به نام های پینارباشی و گوزلر سرچشمه گرفته است که در منطقه کیرک آنتالیا می باشند. این دو چشمه زیبا در یک منطقه به هم می رسند و یکی می شوند و آبشار دودن را تشکیل می دهند.

تور آنتالیا آبشار دودن

این آبشار مسافتی به طول 14 کیلومتر را در زیرزمین طی می کند و بعد در گودال وارساک روی زمین جاری می شود و مجددا پس از طی کردن یک مسات کوتاه در طرف دیگر گودال به اعماق زمین می رود. آبی که در گودال وارساک به اعماق زمین نفوذ میکند پس طی تقریبا دو کیلومتر در آبریز آبشار از دل زمین بیرون امده و آبشار فوق العاده زیبای دودن را بوجود آورده است.

تور آنتالیا آبشار دودن

آبی که از این آبشار روانه می شود پس از طی کردن 9 کیلومتر در شهر آنتالیا وارد دریای نیلگون مدیترانه میشود. به مسافران عزیز تور آنتالیا پیشنهاد می کنیم که حتما از این آبشار زیبا دیدن نمایند و از تماشای آن لذت ببرند.

تور آنتالیا آبشار دودن

 

تور آنتالیا آبشار دودن

ساحل کنیالتی آنتالیا

ساحل کنیالتی آنتالیا

ساحل کنیالتی آنتالیا در قسمت غربی آنتالیا واقع شده است و دومین ساحل عمومی است. مردم آنتالیا این ساحل را با نام پلاژ کنیالتی می شناسند. این ساحل پوشیده از سنگریزه های سرسخت و بلند است. در اطراف ساحل کنیالتی آنتالیا هتل ها و رستوران ها و مناطق مسکونی هم دیده مسشود. این ساحل نسبت به ساحل لارا به مرکز شهر آنتالیا نزدیک تر است و تا بندر آنتالیا فقط 3 کیلومتر فاصله دارد. از ویژگی های خاص این ساحل این است که تمام مسافران و گردشگران در هر سن و سالی چه بزرگ چه کوچک , چه پیر و چه جوان از این ساحل زیبا نهایت لذت را می برند. زیرا دارای یک پارک آبی فوق العاده است که بسیار هیجان انگیز است , علاوه بر این دارای یک استخر دلفین , رستوران , کافه های رو باز و همچنین یک شهر مینیاتوری است که تمام مناطق تاریخی ترکیه را 25 برابر کوچکتر نشان می دهد , یعنی در واقع ماکتی است که گردشگران را با این مناطق تاریخی تا حدودی آشنا می کند. از دیگر امکانات ساحل کنیالتی آنتالیا پارک جنگلی و زمین بازی است که باعث تفریح و راحتی بیشتر مسافران عزیز شده است.

ساحل کنیالتی آنتالیا

ساحل آلانیا آنتالیا

ساحل آلانیا آنتالیا

ساحل آلانیا آنتالیا در فاصله 115 کیلومتری و در قسمت شرقی آنتالیا قرار گرفته است. در حال حاضر این ساحل از معروف ترین و بهترین پلاژها و سواحل آنتالیا می باشد که دارای هتل های متفاوتی برای مسافران اروپایی و انگلیسی می باشد. از مهمترین و بهترین ویژگیهای ساحل آلانیا آنتالیا آب و هوای بسیار خوب و دل پذیر آن می باشد. علاوه بر این مناظر زیبای طبیعی این ساحل به جذابیت های آن افزوده است. شن های سفید ساحل آلانیا آنتالیا باعث جلب توجه بیشتر مسافران و گردشگران شده است. این ساحل پیشرفت زیادی در چند وقت اخیر داشته است و به صورت یک مرکز تفریحی شنا و قایق سواری خوب در آمده است به طوری که اکنون 250000 هزار قایق برای قایق سواری و لذت بردن مسافران عزیز در ساحل آلانیا آنتالیا و بندر آن وجود دارد.

ساحل آلانیا آنتالیا

ساحل کمر در آنتالیا

ساحل کمر آنتالیا

ساحل کمر آنتالیا در فاصله 35 کیلومتری آنتالیا برای دسترسی راحت تر و آسان تر به سواحل زیبای مدیترانه ساخته شده است. در این ساحل ساختمان های زیبایی واقع شده است که اکثرا سفید رنگ هستند و باعث زیبایی بیشتر این ساحل شده است. علاوه بر این ساحل کمر آنتالیا دارای ویژگی ها و امکانات مدرن دیگری می باشد. این ساحل دارای آثار تاریخی و قدیمی نمی باشد و مسافران عزیزی که به این ساحل می روند از امکانات تفریحی آن استفاده می کنند , همچنین حمام آفتاب میگیرند و از لحظاتی که در این ساحل هستند نهایت استفاده را می برند و در آرامش استراحت می کنند. ساحل کمر آنتالیا دارای رستوران های بین المللی و محلی بسیاری می باشد که با غذاهای متنوع و نوشیدنی های لذیذ و متنوع از مهمانان و مسافران عزیز پذیرایی می کنند.