درباره کمر آنتالیا

تور آنتالیا منطقه کمر

کمر یک منطقه توریستی که در سال های اخیر بسیار مورود توجه ایرانیان قرار گرفته است. کمر در 42 کیلومتری غرب آنتالیا واقع شده است و فاصله آن تا فرودگاه آنتالیا حدود 45 دقیقه الی 1 ساعت می باشد. کمر یک منطقه ساحلی زیبا با سواحل سنگریزه ای می باشد و اکثر هتل ها و رستوران ها و کافه های آن در نوار ساحلی این منطقه واقع شده اند. مسافران تور آنتالیا اگر برای تفریح به این شهر سفر کرده اید منطقه کمر بهترین جا برای گردش و تفریح است. زیرا دارای تمام امکانات سرگرمی و ورزشی , مرکز خریدهای متعدد و هر آنچه که گردشگران برای تفریح نیاز دارند می باشد. لازم به ذکر است که هتل های منطقه کمر با توجه به خدماتی که ارائه می دهند نسبت به سایر هتل های آنتالیا دارای قیمت های مناسب تری نیز می باشند. یکی از بزرگترین جذابیت های کمر آنتالیا زیبایی های طبیعی آن , دیوارهای شهر و همچنین بقایای تاریخی و دروازه هادریان است که از زمان رومیان باستان بر جای مانده است که باعث جلب نظر مسافران تور آنتالیا و گردشگران شده است. شما گردشگران عزیز اگر به دنبال یک شهر زیبا هستید که دارای هتل های خوب با نرخ ارزان و مناسب باشد می توانید به منطقه کمر آنتالیا بروید و از سفر خود نهایت لذت را ببرید.

تور آنتالیا منطقه کمر سواحل دریای اژه

کرایه تاکسی در آنتالیا

همه تاکسی ها در آنتالیا به رنگ زرد است و کرایه تاکسی در اینجا تقریبا گران است و بر حسب مسافت طی شده تعیین می شود. نرخ اولیه ای که برای ورود به تاکسی باید بپردازید دو دلار می باشد. تاکسی ها به صورت اختصاصی نیز مسافر سوار می کنند. از جمله تاکسیهایی که در شهر آنتالیا هستند , تاکسی ون ها می باشند که ظرفیت آن ها ده نفر می باشد. به این تاکسی ون ها دل موش می گویند که در خط (مسیرهای) تعین شده ای حرکت می کنند. کرایه برای هر مسافر تقریبا 1.5 لیر است.

 

فرودگاه اسپارتا در آنتالیا

فرودگاه اسپارتا آنتالیا


فرودگاه اسپارتا آنتالیا تا مرکز شهر آنتالیا 140 کیلومتر فاصله دارد. به این فرودگاه به زبان بومی فرودگاه سلیمان دمیرل اسپارتا یا Isparta Suleyman Demirel Havaliman گفته می شود که دارای یک باند به طول سه هزار متر می باشد. فرودگاه اسپارتا آنتالیا یک فرودگاه همگانی است.

آنتالیا به کجاها بریم

آبشار دودن آنتالیا

اگر به آنتالیا سفر کردید حتما از غار کارائین , رودخانه کوپر چای آنتالیا , آبشار دودن و... دیدن کنید. علاوه بر این پارک آبی آکوالند آنتالیا , غواصی در آب های نیلگون مدیترانه , چتر بازی در این شهر توریستی را از دست ندهید.

چتر بازی در آنتالیا

پارک آبی آکوالند آنتالیا

 

راهنمای سفر به آنتالیا

ساحل لارا آنتالیا

آنتالیا دارای آب و هوایی است که در طول سال تغییر زیادی نمی کند و در اکثر روزها گرم است و هوا تقریبا رطوبت زیادی دارد. اما خوب است بدانید که در زمستان‌ هوای آن خنک‌تر می‌شود و چند روزی هم باران میبارد. بهترین زمان برای سفر به آنتالیا اوایل فروردین تا اواخر آبان ماه  می باشد. اگر میخواهید در دریا شنا کنید در این زمان به آنتالیا سفر کنید. در این شهر توریستی علاوه بر  پلاژهای خصوصی که در هتل‌ها می باشد , دو ساحل عمومی لارا که ساحلی ماسه ای است و در قسمت شرقی آنتالیا می باشد و ساحل کنیالتی در آنتالیا وجود دارد. ساحل ماسه ای لارا از سواحل پرطرفدار این شهر زیباست و اکثر هتل های خوب هم در همین منطقه از آنتالیا هستند. هتل های این شهر به قدری زیاد است که شما مسافران عزیز حتی اگر در شلوغ ترین زمان ممکن هم به این شهر بروید قطع به یقین هتلی برای اقامت خود پیدا می کنید. لازم به ذکر است که اقامت در هتل های آنتالیا حتی در بهترین و زیباترین و لوکس ترین هتل هم ارزان است. در فاصله 10 کیلومتری ساحل لارا در قسمت شرقی آن , آبشاری به نام آبشار دودن را می‌بینید که به دریا می‌ریزد و در کنار آن بازارچه‌ کوچک صنایع دستی قرار دارد.

ساحل کنیالتی آنتالیا

خوب است بدانید هزینه تاکسی بر خلاف هتل های این شهر بسیار گران است و بهتر است که از مینی بوس و یا حتی تراموا که هدیه نورنبرگ به شهر توریستی آنتالیا است و از مرکز شهر عبور می کند استفاده کنید. تراموا حرکت خود را از موزه‌ی آنتالیا که میراث 5هزارساله‌ خود را به نمایش می گذارد آغاز می‌کند و به کاله‌ایچی می‌رسد که یک شهر قدیمی در مرکز آنتالیا با بافت سنتی و خانه های سنگی و چوبی است.این شهر قدیمی دارای دیوارهای سنگی بلندی است که تا کنار دریا کشیده شده اند. شما مسافران عزیز می توانید با نشستن در کافه های کاله ایچی و خوردن انواع نوشیدنی های طبیعی لت ببرید.

کاله ایچی آنتالیا

از تفریح های آنتالیا می توان به تور جت اسکی , تور کشتی کروز , تور رافتینگ ,  موج‌سواری , اسکی روی آب و قایق‌رانی اشاره کرد. تور کشتی کروز آنتالیا  از توریست های محترم با انواع غذاها و نوشیدنی‌های متنوع به همراه موسیقی زنده , بر روی دریای پاک و آبی مدیترانه پذیرایی می‌کند.

اسکی روی آب | آنتالیا