راهنمای سفر به آنتالیا

ساحل لارا آنتالیا

آنتالیا دارای آب و هوایی است که در طول سال تغییر زیادی نمی کند و در اکثر روزها گرم است و هوا تقریبا رطوبت زیادی دارد. اما خوب است بدانید که در زمستان‌ هوای آن خنک‌تر می‌شود و چند روزی هم باران میبارد. بهترین زمان برای سفر به آنتالیا اوایل فروردین تا اواخر آبان ماه  می باشد. اگر میخواهید در دریا شنا کنید در این زمان به آنتالیا سفر کنید. در این شهر توریستی علاوه بر  پلاژهای خصوصی که در هتل‌ها می باشد , دو ساحل عمومی لارا که ساحلی ماسه ای است و در قسمت شرقی آنتالیا می باشد و ساحل کنیالتی در آنتالیا وجود دارد. ساحل ماسه ای لارا از سواحل پرطرفدار این شهر زیباست و اکثر هتل های خوب هم در همین منطقه از آنتالیا هستند. هتل های این شهر به قدری زیاد است که شما مسافران عزیز حتی اگر در شلوغ ترین زمان ممکن هم به این شهر بروید قطع به یقین هتلی برای اقامت خود پیدا می کنید. لازم به ذکر است که اقامت در هتل های آنتالیا حتی در بهترین و زیباترین و لوکس ترین هتل هم ارزان است. در فاصله 10 کیلومتری ساحل لارا در قسمت شرقی آن , آبشاری به نام آبشار دودن را می‌بینید که به دریا می‌ریزد و در کنار آن بازارچه‌ کوچک صنایع دستی قرار دارد.

ساحل کنیالتی آنتالیا

خوب است بدانید هزینه تاکسی بر خلاف هتل های این شهر بسیار گران است و بهتر است که از مینی بوس و یا حتی تراموا که هدیه نورنبرگ به شهر توریستی آنتالیا است و از مرکز شهر عبور می کند استفاده کنید. تراموا حرکت خود را از موزه‌ی آنتالیا که میراث 5هزارساله‌ خود را به نمایش می گذارد آغاز می‌کند و به کاله‌ایچی می‌رسد که یک شهر قدیمی در مرکز آنتالیا با بافت سنتی و خانه های سنگی و چوبی است.این شهر قدیمی دارای دیوارهای سنگی بلندی است که تا کنار دریا کشیده شده اند. شما مسافران عزیز می توانید با نشستن در کافه های کاله ایچی و خوردن انواع نوشیدنی های طبیعی لت ببرید.

کاله ایچی آنتالیا

از تفریح های آنتالیا می توان به تور جت اسکی , تور کشتی کروز , تور رافتینگ ,  موج‌سواری , اسکی روی آب و قایق‌رانی اشاره کرد. تور کشتی کروز آنتالیا  از توریست های محترم با انواع غذاها و نوشیدنی‌های متنوع به همراه موسیقی زنده , بر روی دریای پاک و آبی مدیترانه پذیرایی می‌کند.

اسکی روی آب | آنتالیا